Analoogtooneridneed on originaal kassettide analoogid mis ei ole loodud vastavate printeri või kontoritarvete tootjate poolt vaid teiste ettevõtete poolt, kellel on litsens ja luba toota tarbekaupu.

Nimetus “Analoogtooner” seda tähendabki, et need on kassetid mis on toodetud ideaalselt kokku sobima vastavate printeritega, mille jaoks nad on loodud. Analoogtoonerid on odavamad kui originaal kassetid, kvaliteetsemad kui taastäidetud kassetid ja töökindlamad kui taastatud kassetid.

Erinevalt taastatud või taastäidetud kassetidest on analoogtoonerite puhul tegu täiesti uue tootega, mille kõik osad on uhiuued.

Tooner, millega analoogtoonerid täidetakse, valmistatakse kooskõlas kõigi rahvusvaheliste standarditega ning ei jää alla originaal kassettide kvaliteedile ja ressursile.

Pakkudes kõrgkvaliteetset trükki, analoogtoonerite maksumus on kordades väiksem kui originaal kassettide hinnad. Keskmise laserprinteri analoogtooneri hind on ligikaudu 1,5 kuni 2 korda odavam kui originaalil. Analoog tindikassettide hinnad võrreldes originaalidega on vahekorras 1:2 – 1:3.

Mistõttu on analoogtoonerite hinnad nii palju madalamad? Vastus on lihtne: printerite tootjad, olles kõrges konkurentsis teiste firmadega peavad pidevalt alandama hindasid oma toodetele. Lõpphinnaks kujuneb väga madal hind, millega vaevu kaetakse ettevõtte kulud. Lõpptarbijad, ostes odava printeri, riskivad jääda tootja lõksu, kes katab oma kulud kõrgendatud toonerihindadega.

Erinevalt originaaltoonerite tootjatest, ei maksa analoogtoonerite tootjad brändi eest, ei korralda laialdasi teaduslikke uurimustöid ja ei raiska liialt palju ressursse, et edendada oma ettevõtte tootlikust. See lubabki neil müüa oma tooteid tunduvalt mõistlikuma hinnaga kui originaaltootjad.

Analoogtoonerite puudujääk on autoriseeritud garantiiremonditöökodade keeldumine printeri parandusest, kui selles oli kasutatud mitte originaal tahma või tindikassette. Selline poliitika on otsene tulemus printerifirmade eesmärgist süüa turult välja igasugune analoogtoonerite äri.

Selleks, et võita tarbijate usaldus, annavad paljud analoogtoonerite tootjad garantii oma toodetele, mis laieneb ka printerile, kui sellega midagi juhtub kui kasutuses on olnud vastava ettevõtte analoogtoonerid.

Viimaste aastate praktika on näidanud, et ainuke tuntav vahe analoog- ja originaaltoonerite vahel on hind. Just seetõttu võib enda väljaminekuid kõvasti alandada kasutades analoogtoonereid, originaalide asemel.